X-oji Vilniaus traumų psichologijos konferencija

2021 m. kovo 25 d. ir balandžio 1 d. vyks nuotolinė X-oji Vilniaus traumų psichologijos konferencija. Pirmoji konferencijos diena (kovo 25 d., ketvirtadienis) bus skirta aptarti psichotraumatologijos naujienas – tiek su stresu susijusius sutrikimus raidos kontekste, tiek šių sutrikimų įvertinimo galimybes. Antrąją konferencijos dieną (balandžio 1 d., ketvirtadienis) bus pristatomi veiksmingi pagalbos būdai dirbant su asmenimis, patyrusiais stresinių ar trauminių įvykių. Visos konferencijos metu pranešimus skaitys garsiausi savo srities mokslininkai iš Lietuvos bei užsienio, taip pat abi dienas konferencija baigsis diskusija su ekspertu. Diskusijos metu bus plačiau aptartas konferencijoje pristatytų naujovių pritaikymas Lietuvoje.

Konferenciją organizuoja Lietuvos traumų psichologijos asociacija ir Vilniaus universiteto Psichotraumatologijos centras. Konferencijos pirmininkės – Austėja Dumarkaitė ir Monika Kvedaraitė.

Užsienio specialistų kviestiniai pranešimai vyks anglų kalba be vertimo. Konferencijos programą rasite čia.

Prof. Chris Brewin – vienas žymiausių psichotraumatologų pasaulyje, klinikinės psichologijos profesorius emeritas College London universitete (Jungtinė Karalystė). Prof. Chris Brewin interesų sritys – trauma patyrusių asmenų atminties procesai ir identitetas, trauminės patirties įvertinimas ir intervencijos. Už išskirtinius mokslo nuopelnus 2013 m. prof. Chris Brewin buvo įteiktas Robert S. Laufer Memorial apdovanojimas, kurį suteikia Tarptautinė Trauminio Streso Tyrimų asociacija (ISTSS). Prof. Chris Brewin taip pat buvo vienas iš darbo grupės narių, sudariusių TLK-11 skyrių „Su stresu susiję sutrikimai”.

 

 

Prof. Geert Smid – lyderiaujantis psichotraumatologijos ekspertas pasaulyje, gydytojas psichiatras ir profesorius ARQ Nacionaliniame psichotraumatologijos centre bei Humanistinių studijų universitete (Nyderlandai). Jo interesų sritys – psichotraumatologija, netektis, gedulas. Kartu su kolegomis prof. Geert Smid sukūrė ne vieną klinikinę intervenciją bei diagnostinį įrankį. Jis yra paskelbęs daugiau nei 60 publikacijų mokslo žurnaluose ir knygose, skaitęs pranešimus didžiausiose konferencijose (pagrindinės temos apima potrauminio streso sutrikimo ir užsitęsusio gedulo paplitimą, diagnostiką bei gydymą; taip pat streso nujautrinimą ir paslaugų teikimo metodus). Profesorius taip pat užsiima ir klinikine praktika psichotraumatologijos srityje.

 

REGISTRACIJA

Registracija į konferencija uždaryta.