Vilniaus universitetas atlieka tyrimą „Atpažinti psichologinę traumą”

Vilniaus universiteto Psichotraumatologijos centras kviečia dalyvauti tyrime „Atpažinti psichologinę traumą“, kuris atliekamas bendradarbiaujant su Kardifo universiteto mokslininkais iš Jungtinės Karalystės. Šio tyrimo rezultatai padės tyrėjų komandai geriau suprasti asmenų reakcijas į stresinius ir trauminius įvykius. Tyrimas itin svarbus siekiant gerinti trauminių patirčių atpažinimą Lietuvoje bei tobulinti atpažinimo ir psichologinės pagalbos galimybes traumas patyrusiems asmenims.

Trauminį įvykį gali patirti kiekvienas žmogus. Tai gali būti rimtas nelaimingas atsitikimas, eismo įvykis, fizinis smurtas, nemalonus seksualinis patyrimas, gyvybei pavojinga liga, staigi artimojo mirtis, sunkus sužeidimas ir kiti įvykiai, kurie gali stipriai išgąsdinti ar kelti pavojų sveikatai ar gyvybei. Trauminis įvykis gali būti patirtas vaikystėje arba vėliau gyvenime, gali būti vienkartinis arba pasikartojęs kelis kartus. Trauminis įvykis gali sukrėsti žmogų, tiek jeigu jį asmuo patyrė pats (-i), tiek jeigu buvo įvykio liudininkas (-ė) ar jeigu įvykis atsitiko artimajam.

Tyrime dalyvauti kviečiami pilnamečius asmenis, gyvenime patyrusius bent vieną trauminį įvykį. Tyrimo dalyvių bus prašoma užpildyti klausimyną ir dalyvauti interviu su psichologu. Siekiant užtikrinti dalyvių ir tyrėjų saugumą COVID-19 pandemijos metu, visas dalyvavimas tyrime vyks nuotoliniu būdu, tad dalyvauti galėsite Jums patogiu laiku ir patogioje vietoje. Kiekvienas tyrimo dalyvis gaus apibendrintas, atlikto tyrimo rezultatais paremtas, išvadas apie trauminio streso reakcijų intensyvumą bei rekomendacijas dėl tolimesnės profesionalios psichologinės pagalbos poreikio. Tad dalyvavimas šiame tyrime Jums yra puiki galimybė geriau suprasti savo streso reakcijas bei gauti konkrečios informacijos apie profesionalios pagalbos reikalingumą.

VU Psichotraumatologijos centras užtikrina tyrimo metu gautos informacijos konfidencialumą. Tyrimo vykdymui gautas VU Psichologinių tyrimų etikos komiteto leidimas.

Tyrimo dalyvių registracija.

Daugiau informacijos apie tyrimą www.atpazintitrauma.lt